| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap Lid |
| Size | Medium |
| Color | Orange |
| Item Diameter | 6 3/8" w/ lid |
| Material | #5 PP Plastic |
| Set Includes | 3 Bowls w/ Lids |
| Item Length | 6 3/8" w/ lid |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Item Height | 2" |
| Style | Contemporary |
| Features | Airtight, Easy Clean, With Lid |
| Item Width | 6 3/8" w/ lid |
| Number of Slots | 1 |
Check the listing for details. Tupperware Storage Containers #5 PP Plastic, 6" Round Orange. Color: Orange, Condition: Used. Listed at 14.00 USD. Set of 3~Tupperware Round Orange Storage Containers With Lids. #5 PP Plastic.