| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Shape | Round |
| Size | Medium |
| Color | Clear |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 9 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 1/4 in |
| Style | Vintage/Retro |
| Featured Refinements | Tupperware Lid |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 9 in |
| Stock | MIB5 |
Check the listing for details. Tupperware Strainer Colander Flow Thru Lid 9 inch Clear #516-1 -EUC. Color: Clear, Condition: Used, Made in United States. Listed at 8.99 USD. Tupperware Strainer Colander Flow Thru Lid 9 inch Clear #516-1 -EUC