| Country of Origin | Mexico |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| MPN | 7107 |
| Item Length | 8 1/2 in |
| Vintage | No |
| Department | Kids |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 2 1/2 In |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Contemporary |
| Features | BPA Free, Dishwasher Safe, We Bare Bears Design |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 4 1/2 in |
| Lid Type | Hinged with Clasp |
| Character | Grizzly, Ice Bear, Panda, We Bare Bears |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| Set Includes | 1 Packable Container |
| Item Depth | 2 1/2 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Model | Packables |
| Theme | Food/Kitchen |
| Time Period Manufactured | 2010-2019 |
Check the listing for details. Tupperware We Bare Bears Packables Hoagy Sandwich Container Grizzly Panda Ice. Color: Gray, Condition: New, Made in Mexico. Listed at 23.99 USD. Container will accommodate a hoagy or sub sandwich. - Gray with We Bare Bears design, Grizzly, Panda, and Ice Bear. - Container is approx 8 1/2 x 4 1/2 x 2 in. - Hinged container with clasp closure.