| Bag Width | 4 in |
|---|---|
| Pattern | Coach hardware |
| Character | Blaze |
| Bag Height | 8 in |
| Closure | Turn Lock |
| Size | Medium |
| Bag Depth | 4 in |
| Exterior Material | Leather |
| Accents | Buckle, Strap |
| Vintage | Yes |
| Brand | wood-n-stuff |
| Department | Coach Hardware |
| Exterior Color | Brass hardware |
| Style | #SS30C |
| Theme | Coach Hardware, Dog |
| Features | Strap hardware, Adjustable Strap |
| Product Line | Coach 9870 |
Check the listing for details. Turn Lock Coach Purse Hand Bag Old Style Replacement Part Solid Brass Finish. Condition: New without tags. Listed at 14.99 USD. Coach Hand Bag Purse, Turn Lock. With purse turn locks there is no part that is “genuine Coach turn Lock”. This standard turn lock was used on the 1st generation of Coach bags. This is the only Style We have for the OLD Style Coach Hand Bags.