| Battery Technology | None |
|---|---|
| Action | Rotary/Circular |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Blue |
| Brand | Turtlewax |
| Type | Buffer & Polisher |
| Disc Diameter | 6 in |
| Voltage | 110 V |
| Model | TURTLEWAX |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1400 W |
Check the listing for details. TurtleWax Double Insulated 6" Buffer Polisher System Model Orbital. Color: Blue, Condition: Used, Made in United States. Listed at 19.99 USD.