| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| Measurement System | Decimal |
| Material | ABS |
| MPN | CDN200 |
| Item Length | 38mm |
| Vintage | No |
| California Prop 65 Warning | No |
| Brand | Tusy |
| Type | Cadence & Speed Sensor |
| Measurement Provided | Cadence |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 7mm |
| Model | CDN200 |
| Features | ANT+, Waterproof, Wireless |
| Sensors | Cadence & Speedmeter |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Sport/Activity | Cycling |
| Item Width | 29mm |
| Item Weight | 9g |
Check the listing for details. TUSY 2-in-1 Cycling Computer Speed & Cadence Sensor Bluetooth/ANT+ CDN200 #74. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 18.95 USD. TUSY Speed/Cadence Dual Sensor for Spin Bike. Two LED lights show the sensor's cadence detection (blue) and speed detection (green). No charging required! Operates on a coin cell battery for up to 1 year.