| Bundle | Flat Wire |
|---|---|
| Brand | Tuya |
| Type | Temperature & Humidity Sensor |
| Size | 75*44.4*17.5mm |
| Features | External Probe, Remote Monitoring, Historical Data, Alerts, Automation, Wide Viewing Angle LCD |
| Model | WiFi Temperature Humidity Sensor with External Probe |
| Power Source | Battery (3x LR03 1.5V) or USB |
| Communication method | Wi-fi |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | T03PRO/T13PRO |
| Power Supply | LR03-1.5V/AAA*2(not included) |
| Temperature Range | -9.9℃~60℃ |
| Temperature Resolution | ±1℃ |
| Humidity Range | 0%~99%RH |
| Humitity Resolution | ±5%RH |
| Probe Temperature Range | -40℃~120℃ |
| Probe Temperature Resolution | ±1℃ |
Check the listing for details. Tuya WiFi Temperature Humidity Sensor LCD Thermometer External Probe Smart Life. Condition: New. Listed at 24.81 USD. 🌡️ Tuya WiFi Temperature & Humidity Sensor. Smart monitoring with external probe • Compatible with Smart Life & Google Assistant. Safety Notice: External probe should NOT be placed in food or drinking water.