| Bed Frame Size | 87.2"*42.9*41" |
|---|---|
| Bed Size | 75.9"*41.7"*15.6" |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Original/Reproduction | Original |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Department | Adults |
| Personalize | No |
| Shape | Rectangular |
| Type | Inset |
| Material | Tempered Glass+Sheet Metal+Plastic |
| Color | Black |
| Item Width | 8.20 in |
| Item Height | 17.50 in |
| Item Length | 24.00 in |
| Room | Living Room |
| Assembly Required | Yes |
| Item Weight | 24.27 lbs |
| Model | Modern |
| Mounting | Freestanding |
| Suitable For | Indoor |
| Features | Remote Control, Timer, Adjustable Brightness |
| Style | Modern |
| Power | 1500 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Brand | HSMYGLS |
Check the listing for details. TV Stand Table Cabinet W/ Infrared Electric Fireplace Touch Panel Heater Firebox. Color: Black, Condition: New. Listed at 145.84 USD. Plugs into any standard 120V outlet,install it into a TV stand, fireplace cabinet or use it freestanding. 1 xElectric Fireplace. Double safety protection device, one is overheat protection device, automatically cut off when thetemperature is too high, the other one is fuse.