| Country of Manufacture | Denmark |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Element |
| Brand | Tvilum |
| Model | 71775ak |
| MPN | 71775ak |
| Color | Oak |
| Type | Bookcases |
| Item Height | 80" |
| Item Width | 15.98" |
| Item Length | 10.53" |
| Category | Bookcases |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Tvilum Element 5 Shelf Narrow Bookcase in Oak |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Bookcases |
| Compatible Brand | Tvilum |
| Product | Tvilum Element 5 Shelf Narrow Bookcase in Oak |
| Installation | Yes |
| UPC | 840268100537 |
Check the listing for details. Tvilum Element 5 Shelf Narrow Bookcase in Oak. Color: Oak, Condition: New. Listed at 87.99 USD. Finish: Oak. Narrow, sleek look. Four adjustable shelves. Material: Foil. Made in Denmark.