| Color | Twin Size - Light Grey |
|---|---|
| Brand | Homekare |
| Compatible Mattress Size | Twin/Full Size |
| Frame Material | Wood+Fabric |
| Type | Daybed |
| Additional Parts Required | No |
| Features | with Drawers |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Included | No |
| Item Height | 25.6 in |
| Item Length | 81.5 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Contemporary/Modern |
| Shape | Rectangular |
| Number of Drawers | 2 |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Weight | 94 lb |
Check the listing for details. Twin/Full Size Daybed Frame Upholstered Tufted Sofa Bed Frame with Drawers. Color: Twin Size - Light Grey, Condition: New. Listed at 439.99 USD. Sofa bed has two large drawers for maximum storage space. The waved shape arms decorated with piping,back is decorated with buttons. The back and seat cushions are made of breathable fabric and high-density sponges.