| Color | Gray |
|---|---|
| Material | Pine Wood+MDF |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Weight Capacity | 500 lbs |
| Theme | Modern |
| Dimension | 85.30''L x 43.70''W x 42.60''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Frame Material | Pine Wood (实木) |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed, With 2 Drawers, with 4 Open Storage Shelves, with LED Light |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 42.60 in |
| Item Length | 85.30 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Teens, Adults |
| Item Width | 43.70 in |
| Item Weight | 120.00 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Twin Size Bed Frame Wood Platform Bed with Storage Shelf & Drawer & LED Light US. Color: Gray, Condition: New. Listed at 435.99 USD. Lift Top Coffee Table. Sofa & Sofa Bed. Nightstand & Dresser. LED TV Stand. LED Coffee Table. Modern TV Stand. Barrel Chair. Single Sofa Bed.