| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Book Title | Welding: Principles and Applications (MindTap Course List) |
| Number of Pages | 960 Pages |
| Publication Name | Welding : Principles and Applications |
| Language | English |
| Publisher | Cengage Learning |
| Subject | Careers / General |
| Publication Year | 2020 |
| Item Height | 1.7 in |
| Features | Revised |
| Type | Textbook |
| Item Weight | 80 Oz |
| Subject Area | Technology & Engineering |
| Author | Larry Jeffus |
| Item Length | 11.2 in |
| Item Width | 8.7 in |
| Series | Mindtap Course List Ser. |
| Format | Hardcover |
Check the listing for details. Welding: Principles and Applications - Hardcover, by Jeffus Larry - Good. Condition: Good. Listed at 128.95 USD. Welding: Principles and Applications (MindTap Course List)by Jeffus, Larry Description: It's a preowned item in good condition and includes all the pages. It may have some general signs of wear and tear, such as markings, highlighting, slight damage to the cover, minimal wear to the binding, etc., but they will not affect the overall reading experience.Product ID: 0357377656-11-1