| Brand | Liteler |
|---|---|
| Item Height | 12.0 cm |
| Item Length | 36.0 cm |
| Item Weight | 2.63 kg |
| Item Width | 30.0 cm |
| Type | Type |
| Voltage | 110V |
| Material | ABS |
| Welding Current Range | 20-200A |
| Protection Level | IP21S |
| Welding Thickness | 2-14mm |
| Power | 3000W |
| Insulation Level | F |
Check the listing for details. welding welding 20-200A 3000W gun portable kit machine handheld small. Condition: New. Listed at 67.99 USD. Advanced IGBT inverter technology for spatter-free welding. This portable welding machine features 360° cooling technology and a complete toolset, supporting continuous welding with 1/8" electrodes.