| Brand | Weller |
|---|---|
| Model | WLTSETLIBA12 |
| MPN | WLTSETLIBA12 |
| UPC | 037103374561 |
| Accessory Type | Soldering Tips |
| Included | Tips |
| Soldering Product Type | Tips |
| Product Depth (in.) | 2.76 in |
| Product Height (in.) | 5.0 in |
| Product Width (in.) | 0.87 in |
Check the listing for details. Weller 12-Watt Tip Bundle (2-Piece). Condition: New. Listed at 14.95 USD. 0mm and Conical 0. 12W Lithium-Ion Battery enables you to use it while recharging for continuous operation. Tip is easy to change by pulling the old tip off and pushing new tip on (turn off soldering iron and allow tip to cool before removal).