| Accessory Type | Soldering Tips |
|---|---|
| Color Family | Metallic |
| Included | Tips |
| Soldering Product Type | Tips |
| Tools Product Type | Other |
| Product Depth (in) | 2.10 in |
| Product Height (in) | 6.00 in |
| Product Width (in) | .65 in |
| UPC | 313028335369 |
Check the listing for details. Weller Soldering Tip Replacement 3-Pack Chisel 10mm WLIR80 Iron Tool Parts. Condition: New. Listed at 19.26 USD. Chisel 10.0 mm Tip for Weller's Soldering Iron (WLIR80). The tip is easy to replace and is perfect for your electronic soldering tasks. Solder skillfully and confidently with Weller's 80W Soldering Iron with LED Halo Ring or 80-Watt Power Soldering Iron.