| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Battery Size | N |
| Smart Home Compatibility | Belkin WeMo |
| Brand | WeMo |
| Type | Outlet Adapters |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | App-Controlled, On/Off Switch, Power Indicator Light, Remote Access, Remote Control, Remote Monitoring, Wi-Fi Compatibility |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1800 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. WEMO Smart Plug Wi-Fi Enabled Works With Alexa And Google Assistant And Apple. Color: White, Condition: New. Listed at 29.99 USD.