| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | F7C063 |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | WeMo |
| Brand | WeMo |
| Type | Male (Plug) |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | On/Off Switch, Remote Control |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. WEMO WiFi Enabled Mini Smart Plug F7C063 Tested. Color: White, Condition: Used. Listed at 11.99 USD. WEMO WiFi Enabled Mini Smart Plug F7C063 Tested. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.