| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Outlets | 1 |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Brand | WeMo |
| Recommended Environment | Indoor/Outdoor |
| Output Voltage | 120 V |
| Plug Type | United States |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Smart Home Compatibility | IFTTT |
| Features | App-Controlled |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Type | Male (Plug) |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| MPN | F7C063 |
Check the listing for details. WeMo WiFi Enabled Mini Smart Plug - White (F7C063). Color: White, Condition: Open box. Listed at 19.00 USD. Item is in perfect condition FREE SHIPPING