| Brand | WeMo |
|---|---|
| Type | Smart Plug |
| Color | White |
| Number of Outlets | 1 |
| Input Voltage | 120 V |
| Features | App-Controlled, Remote Control, Programmable Timer, Wi-Fi Compatibility, Smart Socket |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit, WeMo |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. WEMO WiFi Smart Plug - NEW. Color: White, Condition: New. Listed at 13.99 USD. WEMO WiFi Smart Plug * Item is brand new, in sealed box * Item is SOLD AS IS, NO RETURN, NO REFUND. ask questions or more pictures