| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | ABS Plastic |
| MPN | WSP080 - APL - CA |
| Smart Home Compatibility | IFTTT, Apple HomeKit, Google Assistant, WeMo, Amazon Alexa |
| Brand | WeMo |
| Type | Smart Plug |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Recommended Environment | Indoor/Outdoor |
| Number of Outlets | 2 |
| Features | Wireless, Indicator Light, App-Controlled, Remote Control, Smart Socket, On/Off Switch, Wi-Fi Compatibility |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| UPC | 4588379003 |
Check the listing for details. WeMo WSP080 120V Smart Plug, White - 2 Plugs - NEW. Color: White, Condition: New. Listed at 19.99 USD. One of the boxes is in pretty good condition and is sealed. The other box is not sealed and open. This box is worse for wear, but I can see the plug in its entirety and it looks perfect. The blue is covering the seral number.