| Color | original version |
|---|---|
| Item Weight | 2 4 pounds |
| UPC | 0044459063070 |
| Brand | WEN |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Type | Belt Sander |
| Voltage | 2.4 V |
| Disc Diameter | 1 1/2 in |
| Model | 6307 |
| MPN | 6307 |
| Power | 405 W |
Check the listing for details. WEN 6307 Variable Speed Detailing File Sander 1/2 x 18 Inch, Original Version. Color: original version, Condition: New. Listed at 56.43 USD. Part Number: 6307. Item model number: 6307. Easily switch between grits with the tool-free belt changing system or adjust the variable speed dial for speeds anywhere from 1080 to 1800 feet per minute.