| Head thickness | 10 mm |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Wrench size (mm) | 10.0; 11.0; 12.0; 13.0 |
| MPN | 05020100001 |
| Item Length | 154 mm |
| Brand | Wera |
| Type | Adjustable Wrench |
| Unit Type | Unit |
| System of Measurement | Metric |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 132 g |
| Country of Origin | Czech Republic |
| Joker wrench (inch) | 7/16"; 1/2" |
| UPC | 4013288211729 |
Check the listing for details. WERA 05020100001 6004 Joker S Self-setting spanner. Condition: New, Made in Czech Republic. Listed at 49.43 USD. Many users wish to have a universal screwdriving tool with the widest possible range of applications. It should automatically adjust to the different screw sizes. It should be safe to grab without damaging anything and should allow for high working speeds.