| MPN | GLOBALIND-B3091649-NF |
|---|---|
| Material | secret |
| Color | secret |
| Type | secret |
| Item Length | 23.8 in |
| Item Width | 23.8 in |
| Item Height | 23.8 in |
| Brand | FixtureDisplays |
| Manufacturer | FixtureDisplays |
Check the listing for details. Werner? Mega Swivel Anchor W/ Straight Loop Attachment Bolt, 3-1/2"L. Color: secret, Condition: New. Listed at 258.44 USD. The Werner A510022 10K Mega-Swivel with Straight Loop Insert Bolt attaches to the Werner A510021 Straight Loop Insert that was cast-in place during construction of the surface. The Mega-Swivel is made of steel and plated for corrosion resistance. Includes 5/8 inch bolt and lock washer. The Mega-Swivel design allows full range of motion. Features: Robust steel design with 360 degree swivel of the forged D-ring Includes 5/8 inch x 3-1/2 inch bolt, internal tooth lock washer Breaking Strength: 10,000 lb. Meets ANSI and OSHA Standards 360 degree swivel Zinc plated steel, 3 1/2 inch long, 5/8 inch bolt and lock washer Compatible with A510021 Straight Loop Insert See More Details