| Color | Silver |
|---|---|
| MPN | PK70-1 |
| Material | Aluminum |
| Brand | Werner |
| Type | Ajustable Mobile Base |
| Unit Type | Unit |
| Number of Steps | 1 |
| Load Capacity | 375 lbs |
| Item Height | 4 in |
| Model | Werner PK70-1 |
| Features | Weather Resistant |
| Maximum Reach Height | 8-1/2 in |
| Item Weight | 8.5 lb |
| Item Width | 8 in |
Check the listing for details. Werner PK70-1 QuickClick LeveLok Ladder Stabilizer Leveler Kit. Color: Silver, Condition: Open box. Listed at 120.00 USD. Werner Ladder Leveler. Bought this but decided to just buy a ladder with it factory installed. Open box. See pics for condition.