| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Product Finish/Color | Bright Chrome |
| Manufacturer | Weslock |
| Product Type | Single Dummy |
| Handle Projection | 2.375 |
| Trim Height | 2.5 |
| Trim Width | 2.5 |
| Configuration | Leverset |
| Function | Single Dummy |
| Handing | Left |
| Handle Material | Metal |
| Lever Shape | Wave |
| Material | Zinc |
| Rosette Shape | Round |
| Style | Traditional |
| Theme | Transitional |
| Trim Design | Round |
| ANSI Approved | Yes |
| ANSI Certification | A156.2 |
| Approved for Commercial Use | No |
| BHMA Certification | Grade 2 |
| Collection | Elegance |
| Fire Rated | No |
| Product Class | Residential |
| Series | Bordeau |
| UL Listed | No |
| Model Name | L0605U6--0020 |
| Color | Bright Chrome |
| MPN | L0605U6--0020 |
| Model | L0605U6--0020 |
| Type | Single Dummy |
| Brand | Weslock |
| Item Width | 3 in |
| Item Height | 3 in |
| Item Length | 5 in |
Check the listing for details. Weslock Bordeau Left Handed Single Dummy Lever Set - Bright Chrome. Color: Bright Chrome, Condition: New: Other (See Details). Listed at 29.97 USD. Weslock L0605U6--0020 Bordeau Left Handed Single Dummy Door Lever Set with Round Rose from the Traditionale Collection - Bright Chrome. Specifications Condition: OpenBoxProduct Identifier: 048899234113Product Finish/Color: Bright ChromeManufacturer: WeslockProduct Type: Single DummyHandle Projection: 2.375Trim Height: 2.5Trim Width: 2.5Configuration: LeversetFunction: Single DummyHanding: LeftHandle Material: MetalLever Shape: WaveMaterial: ZincRosette Shape: RoundStyle: TraditionalTheme: TransitionalTrim Design: RoundANSI Approved: YesANSI Certification: A156.2Approved for Commercial Use: NoBHMA Certification: Grade 2Collection: EleganceFire Rated: NoProduct Class: ResidentialSeries: BordeauUL Listed: NoModel Name: L0605U6--0020