| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | 41026 |
| Material | Plastic |
| Dough/Bread Type | Basic White, Whole Wheat, French, Sweet, Dough, Quick bread, Jam |
| Item Depth | 12 in |
| Brand | West Bend |
| Loaf Size | 1 lb, 1.5 lb |
| Type | Bread Machine |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 14 in |
| Model | West Bend 41026 |
| Features | Timer |
| Item Width | 14 in |
| Power | 520 W |
| Item Weight | 16 lbs |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. West Bend 41026 Bread & Dough Maker Timer 12 Programs 1-1.5 lb White 520W. Color: White, Condition: Used. Listed at 35.99 USD. West Bend 41026 Bread & Dough Maker Timer 12 Programs 1-1.5 lb White 520W