| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Metal |
| Item Depth | 10 in |
| Dough/Bread Type | Whole Wheat |
| Brand | West Bend |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 11 |
| Voltage | 120 V |
| Model | West Bend 41086 |
| Features | Automatic |
| Country of Origin | United States |
| Power | 825 w |
| Item Width | 18 |
Check the listing for details. West Bend Home Style Plus Automatic Bread & Dough Maker Cat 41086, USA Made. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 75.00 USD. West Bend Home Style Plus Automatic Bread & Dough Maker Cat 41086, USA Made Tested. Working.