| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Beige |
| MPN | 41077 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 10 in |
| Dough/Bread Type | Whole Wheat |
| Brand | West Bend |
| Loaf Size | 1 lb |
| Type | Bread Machine |
| Voltage | 120 V |
| Model | West Bend 41077 |
| Features | Automatic, Keep Warm Function, Timer, Non-Stick |
| Country of Origin | China |
| Power | 300-599 W |
| Item Weight | 4.25 lbs |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. WEST BEND JUST FOR DINNER AUTOMATIC BREAD MAKER MACHINE MODEL 41077 EUC Clean. Color: Beige, Condition: Used, Made in China. Listed at 69.99 USD. The West Bend Just for Dinner Automatic Bread Maker Machine Model 41077 is a beige-colored electric bread machine made of plastic. This bread maker has a power range of 300-599 W and operates on 120V.