| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Stove Type Compatibility | Electric |
| Number of Cups | 4 |
| Water Tank Capacity | 4-Cups |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 4-Cups |
| Item Height | NA |
| Voltage | 120V |
| Type of Coffee Made | Filter Coffee |
| Style | 1990s |
| Features | Easy to Clean |
| Cable Length | 5ft |
| Components Included | Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Item Width | NA |
| Pattern | Solid Color |
| Color | Black |
| Brewing Time | 5 min |
| Item Depth | NA |
| Bean/Coffee Capacity | 4-Cups |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Brand | West Bend |
| Type | Coffee Maker |
| Model | 56614 |
| Time Period Manufactured | 1990-1999 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 2lb 5oz |
| Power | 120V |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. West Bend Portable Compact 4-Cup Quik Drip Coffee Maker Model 56614 Tested NOS. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 19.95 USD. New-Old-Stock, mint condition, open box, and fully functional. 4-cup capacity. Lightweight and portable. Top water flip top reservoir. Easy single power switch. Measures 7" wide, 7" deep, and 10" tall. 5ft long USA standard plug.