| Waterproof | IPX5 |
|---|---|
| Bulb Type | LED |
| Color | Black |
| Mode | Five modes |
| Charge | Type-C charging |
| Lumen | 1000LM |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 11.3cm |
| Vintage | No |
| Brand | WEST BIKING |
| Type | Head Light |
| Item Height | 3.4cm |
| Battery | 4500mAh |
| Model | YP0701431 |
| Features | Rechargeable Batteries, Water Resistant |
| Item Width | 3cm |
| Item Weight | 160g |
Check the listing for details. WEST BIKING Bicycle Quick Release Hoisting Headlight 1000LM Bike Front Light. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 32.39 USD. Irradiation Range:About 200m. Note:Only headlight+quick release base(You need to prepare your own bicycle computer stand. Lighting Mode:5 modes. Lamp beads:T40. ).