| Origin | America |
|---|---|
| Antique | No |
| Shape | Round |
| Power Source | Battery |
| Item Length | 5 in |
| Vintage | Yes |
| Department | Girls, Boys |
| Display Type | Analog |
| Item Height | 13 in |
| Style | Vintage/Retro |
| Frame Material | Plastic |
| Features | Battery-Operated, Silent/No Ticking |
| Room | Basement, Kitchen, Lounge, Bar, Man Cave |
| Finish | Matte |
| Item Width | 13 in |
| Engraved | No |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
| Signed | No |
| Color | Brown |
| Material | Plastic |
| Number Type | Arabic Numerals |
| Brand | Westclox |
| Type | Wall Clock |
| Era | Late 20th Century (1970-1999) |
| Model | Westclox 46621 |
| Theme | Wine, Beer |
| Original/Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 1970-1979 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Westclox Barrel Wall Clock Keg Plastic 13" Diameter Model 46621 READ. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 9.99 USD.