| Item Length | 12 in |
|---|---|
| Form Factor | 3.5 in |
| Unit Type | Unit |
| Read Speed | 500MB/s |
| Drive Type(s) Supported | HDD |
| Manufacturer Warranty | No warranty |
| Maximum Fan Speed | 4000 RPM |
| Item Height | 12 in |
| Storage Format | HDD & SSD |
| Features | Password Protection, USB Port |
| Storage Capacity | 1 TB |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 12 in |
| Compatible With | Laptop, PC, Mac |
| USB Specification | USB 3.0 |
| Color | Black |
| Rotation Speed | 5400 RPM |
| Writable Format | Blu-ray BD-R, CD-R, DVD-R |
| California Prop 65 Warning | None |
| Brand | Western Digital |
| Type | External Drive |
| Model | My Book |
| Transfer Rate | 125 Mbps |
| Write Speed | 2x |
| Country/Region of Manufacture | Thailand |
| Interface | USB, USB-A |
| Readable Format | DVD-R |
| Product Line | My Book |
| Cache | 128 MB |
Check the listing for details. Western Digital My Book 1TB Network External Potable Hard Drive Tested. Color: Black, Condition: Used. Listed at 57.80 USD. Western Digital My Book Network External Potable Hard Drive Black Tested & Ready No power cord included * Fast reply times * Fast shipping * We combine shipping * Refund grantee * We list daily please follow our store * We send out coupons