| Country of Origin | Mexico |
|---|---|
| Brand | Westinghouse |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 10A |
| Coil Voltage | 120 V |
| Current Rating | 8-10A |
| Model | MTON1P120A |
| MPN | MTON1P120A |
| Number of Poles | 1 |
| Application | Industrial |
Check the listing for details. Westinghouse MTON1P120A Solid State Time Delay Relay .1-10Sec 120V 50/60Hz. Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 19.99 USD. Part Number : MTON1P120A.