| Item Package Quantity | 1 |
|---|---|
| Item Display Weight | 1.0 |
| Recommended Uses For Product | Egg |
| Size | A.A |
| Part Number | 4004094102066 |
| Master Packs Per Layer Quantity | 10 |
| Master Pack Layers Per Pallet Quantity | 4 |
| Model Number | 10202260 |
| Included Components | Egg Slicer |
| Blade Shape | Square |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blade Length | 13.5 |
| Model Name | Duplex |
| Operation Mode | Manual |
| Care Instructions | Dishwasher Safe |
| EAN | 5889332905260 |
| ISBN | 5889332905260 |
| Package Dimensions LxWxH | 6.54x3.23x1.73 Inches |
| Weight | 0.33 Pounds |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0885533648291 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Brand | Westmark |
| Type | Egg Slicer |
| Color | Gray |
| Model | 10202260 |
| MPN | WE1020 |
| Features | Dishwasher Safe |
| Material | Stainless Steel |
| Item Length | 6.5 in |
| Item Width | 4 in |
| Item Weight | 0.3 lbs |
Check the listing for details. Westmark Germany Multipurpose Stainless Steel Wire Egg Slicer (Grey). Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 31.40 USD. MATERIAL: Each product is made using high quality stainless steel wires and high quality cast aluminum for its base and handle. See below for more details.