| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Pattern | Grapes |
| Number of Compartments | 1 |
| Occasion | Christmas, Birthday, Mother's Day, Father's Day, Anniversary |
| Color | White |
| Item Diameter | 3" |
| Material | Milk glass |
| Set Includes | Pitcher |
| Vintage | Yes |
| Brand | Westmoreland |
| Type | Pitcher |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Item Height | 5" |
| Style | Romanticism |
| Finish | Patterned |
| Item Width | 5" Spout to Handle |
Check the listing for details. Westmoreland Footed Milk Glass Pitcher Paneled Grape & Vine Pattern Vintage 5”. Color: White, Condition: Used. Listed at 11.85 USD.