| Brand | WESTWARD |
|---|---|
| Model | 22XP38 |
| MPN | 22XP38 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | CN |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Drain Cleaning Machine |
| Item | Drain Cleaning Machine |
| Type | Drain Cleaning Machine |
| Application | For Cleaning Drainage and Heating Lines |
| Includes | 1/2"Dia.X 75 Ft. Solid Core Cable, Tool Box, Tool Set with 1-1/8" |
| Weight | 103.0000 |
| Length | 22.000 |
| Width | 14.600 |
| Depth | 14.600 |
| Voltage | 120 V |
| Features | Drain Cleaning Machine, Maximum Drain Line Inside Diameter 4 in, |
| Hz | 60 |
| Battery Included | No |
| HP | 1/3 |
| Voltage Type | 120 V |
| Power Cord Length | 6 ft. |
| Voltage Range | 120 V |
| Drum Capacity | 75 ft. of 1/2" and 100 ft. of 3/8" Cable |
| Operating Speed | 1716 rpm Motor |
| UPC | 190735775585 |
Check the listing for details. Westward 22Xp38 75 Ft Corded Drain Cleaning Machine, 120V Ac. Width: 14.600, Condition: New, Made in CN. Listed at 573.99 USD. Drain Cleaning Machine. Light Industrial. & Recepticles. Electrical Outlets. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose. & Industrial.