| Minimum Measurement | 0 in |
|---|---|
| Brand | Westward/SPI |
| Maximum Measurement | 24 in |
| IP Rating | None |
| SPC Output | Micro USB |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 17-603-2 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Modified Item | No |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. Westward 24" Precision Digital Caliper, Model 4KY19 Range 0-24" (0-600mm). Condition: Used. Listed at 298.00 USD. Caliper is in very good condition and all functions work as they should. A new battery just installed. Very nice high quality caliper. Not real pretty but it works.