| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Modified Sine Wave Inverter |
| Model | WF-8955PEC |
| Features | AC/DC |
| Input Voltage | 110V |
| Country/Region of Manufacture | China |
| RMS Power | 600W |
| Output Voltage | 12V |
Check the listing for details. WF-8955PEC-B-LIS Power Center with Lithium-Ion Switch - 55A, Black. Condition: New. Listed at 209.00 USD. Output power: 940w; output current: 50a, 55a. lithium-ion switch to change charging modes between lead-acid and lithium batteries.