| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Features | AC/DC |
| MPN | 843304 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Model | WF-9855 |
| Input Voltage | 110V |
| RMS Power | 600W |
| Brand | Unbranded |
| Output Voltage | 12V |
| Type | Modified Sine Wave Inverter |
Check the listing for details. WF-9855 55 Amp Deck Mount Converter AC to DC Power Supply. Condition: New. Listed at 179.00 USD. Quiet operation is assured as the cooling fan runs only when required by the electric load.Fit Type: Universal FitFully insulated DC connections are made for protection with an open-top design for ease of use for fast and nearly effortless installationModel WF-9855Bulk Mode (Quick Charging Voltage): 14.4V DCOutput: 55 Amps DCInput: 105-130 VAC, 60 Hz, 940W