| Brand | Gorilla Ladders |
|---|---|
| Features | No Additional Features |
| Finish Type | Other |
| Ladder Accessory Type | Ladder Wheels |
| Ladder Type | Ladder Accessory |
| Product Weight (lb) | 1.058 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Certifications and Listings | No Certifications or Listings |
| Manufacturer Warranty | 90 Day Limited Warranty |
| Product Depth (in) | 3.28 in |
| Product Height (in) | 4.49 in |
| Product Width (in) | 4.77 in |
| UPC | 313109891814 |
Check the listing for details. Wheel Kit for Gorilla GLMPXA Multi-Position Ladders. Condition: New. Listed at 24.99 USD. Durable wheels allow you to wheel your Gorilla multi-position ladder for easier transport. All the required mounting hardware is included, and assembly is easy. Designed to wheel Gorilla multi-position ladder with ease.