| Handle Length (in) | 15 |
|---|---|
| Roller Diameter (in) | .5 |
| Items Included | Frame |
| Roller Core Size | Standard |
| MPN | 00R0170090 |
| Product Width (in) | 10.12 in |
| Roller Length (in) | 9 |
| Brand | Branded |
| Type | Roller Frame |
| Number in Pack | 1 |
| Model | 00R0170090 |
| Frame Material | Polypropylene |
| Product Height (in) | 15 in |
| Product Length (in) | 15 in |
| Handle Material | Polypropylene |
| Country of Origin | United States |
| Product Depth (in) | 1.5 in |
| UPC | 071497690791 |
Check the listing for details. Wooster 9 Inch Sherlock Roller Frame. Condition: New, Made in United States. Listed at 10.46 USD. The solid cage allows even coverage of the surface being coated. Easy clip-on/clip-off compatibility with the Wooster Sherlock GT poles.