| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Restricted States | [] |
| Power Source | N/A |
| Custom Bundle | No |
| Items Included | Handle |
| Surfaces | Smooth/Medium |
| MPN | R105-3 |
| Item Length | 12.000 |
| Battery Size | N/A |
| Depth | 4.000 |
| Includes | Roller Cover |
| Item | Mini Paint Roller Frame and Cover |
| Number of Batteries | N/A |
| Battery Life | N/A |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Voltage | N/A |
| Motor Type | N/A |
| Style | Cage |
| Features | Trim Paint Roller Kit |
| Cable Length | N/A |
| Shank Material | Steel |
| Width | 4.000 |
| Item Width | 3 in |
| Core | Polypropylene |
| Roller Cover Material | Plastic |
| For Use With | All Paints |
| Battery Included | No |
| Bundle Description | No |
| Color | White |
| Overall Length | 15-1/4" |
| Weight | 0.3400 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Handle | Universal Threaded |
| Brand | Wooster |
| Type | Roller Frame |
| Battery Capacity | N/A |
| NumberOfItems | 1 |
| Length | 12.000 |
| Plating | Chrome |
| Paint Type | All Paints |
| Country/Region of Manufacture | US |
| Nap | 3/8" |
| Handle Material | Plastic |
| Item Weight | 0.3400 |
Check the listing for details. Wooster R105-3 Mini Paint Roller Frame & Cover, Cage, Plastic Handle, 3" Rollers. Color: White, Width: 4.000, Condition: New. Listed at 10.00 USD. NEW