| Model | Foldable Work Table K090 |
|---|---|
| Colour | SILVER |
| Item Height | 80cm |
| Item Width | 44CM |
| Material | Steel |
| Type | Mobile Work Bench |
| Capacity | 80 kg |
| Features | Foldable |
| MPN | K090 |
| Item Length | 94cm |
| Brand | Unbranded |
| EAN | 5056020124658 |
| Country of Origin | United Kingdom |
Check the listing for details. Work Bench Metal Steel Workshop Garage DIY Folding Portable Table. Color: SILVER, Condition: New, Made in United Kingdom. Listed at 49.43 USD. A metal workshop bench which can be folded up and transported or stored easily. Great for when you need work-top space but don't want a permanent set up. Easy to clean and light enough to carry, the table has a variety of uses including Garage/Engine work, outdoors, BBQ's, Hobbies, work-place temporary set up. Strong steel construction with legs that lock in place, the work bench is a must for all who need a solid surface but portability.The tables measures : Height 80cm, Width 44cm, Length 94cm All dimensions are approximate load Rating = 80Kgs.