| Brand | W.E.N |
|---|---|
| Type | Assembly Workstation |
| Adjustable Workbench Height | Non-Adjustable |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Type | Full Assembly Required |
| Color Family | Black |
| Features | With Drawers |
| Frame Material | Steel |
| Included | With Workbench |
| Number of Drawers | 2 Drawers |
| Product Weight (lb) | 88.5 lb |
| Style | Industrial |
| Weight Capacity (lb) | 220 lb |
| Assembled Depth (in) | 47.38 in |
| Assembled Height (in) | 61.75 in |
| Assembled Width (in) | 25 in |
| UPC | 7445012934944 |
Check the listing for details. Work Bench With Light PowerStrip Table Reloading Machine Shop Garage Hobby Steel. Condition: New. Listed at 215.95 USD. Adjustable Workbench Height Non-Adjustable. Included With Workbench. The WEN Work Bench provides organization, power, and light. What more could you want. tall with a 25 in. The included pegboard combined with the two 20 in.