| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Length | 17in. |
| Suitable For | Tile |
| Item Height | 10in. |
| Cutting Angle | 45° |
| Item Width | 15.5in. |
| Color | Yellow |
| Brand | Workforce |
| Blade Location | Centered |
| Blade Length | 7 in |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Type | Wet Tile Saw |
| Cutting Depth | 4 in |
| Model | THD550 |
| Item Weight | 28.4lbs. |
Check the listing for details. WORK FORCE THD550 (PSN034783). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 74.99 USD. LOAN STAR PAWN LLC NORTH PORT WORK FORCE THD550 Description: TILE SAW: WORK FORCE MODEL THD550 Details Condition Rating78% - Acceptable - The item shows some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended. It may or may not include the original box. Additional Details for eCommercePRE OWNED Appearance of the Console and accessories70% - Average – Item has noticeable cosmetic scuffs, scratches, nicks that may reduce the items value. May have identifiable markings. Parts & Accessories Included80% - Some of the Feature Parts or Accessories are missing Notes: MY Shipping Your item will be shipped within 1-3 business day(s). After shipping your items will be delivered within 1-10 business days. About Us We sell Gold/Silver Jewelry, Diamonds, Coins, Firearms, Electronics and Tools. We accept PayPal. Bravo Omni-Commerce solutions offers Brick & Mortar stores the only fully integrated eBay API that seamlessly & effortlessly combines the in-store Point-of-Sale to all eBay commerce selling activities.