| ~Feature~ | AAAAA+ SELLER!!! |
|---|---|
| Country of Origin | Unknown |
| Warranty | 3 Year |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black |
| Item Height | 43-58cm/ 16.93-22.83in |
| Item Length | as shown |
| Item Width | as shown |
| Type | Salon Chair |
| Number of Items in Set | as shown |
| Frame Material | Iron, PU |
| Features | Adjustable |
| Style | Contemporary/Modern |
| Department | Unisex Baby & Toddler |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | No |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Product Line | Stool Salon Chair |
| Item Weight | 4.11kg/ 9.06lbs |
| Weight Capacity | 150kg/ 330lbs |
| Cushion Diameter | 32cm/ 12.6in |
| Room | Bedroom |
Check the listing for details. Work Shop Stool Bench Hydraulic Chair Bar Garage Adjustable Height+Back+Footrest. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 53.24 USD. Specifications Color: Black Style: Modern Material: Iron, PU Weight Capacity: 150kg/ 330lbs Adjustable Height Range from Cushion to Floor: 43-58cm/ 16.93-22.83in Backrest Height: 28cm/11.02in Cushion Diameter: 32cm/ 12.6in Base Diameter: 42cm/ 16.54in Package Size: 38*37*17.5cm/ 14.96*14.57*6.89in Gross Weight: 4.11kg/ 9.06lbs Package Included 1* Backrest 1* Backrest Shelf 1* Cushion 1* Tray with Handle 1* Air Rod 1* Base 5* Foot Pads All Needed Accessories.