| Custom Bundle | no |
|---|---|
| Features | High quality, Long service Life, 3-year warranty, Brand New |
| Country of Origin | China |
| Brand | NaMaSyo |
| Shipping Notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Transportation does not include | Canary Islands |
| Item Location | CA /NJ /Austell |
| Note | Do not send to Brazil |
| Feature 4 | FAST SHIPPING FROM US LOCAL WAREHOUSE! |
| Feature 3 | Stable performance,Durable |
| Feature 2 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Feature 1 | Great Durability,Exquisite Appearance,High-quality |
| Frame Material | High quality material |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| *Features | Long service life |
| Features ( 特征 ) | 100% Brand New |
| Features1 | stable performance,Durable |
| Backrest Length | 11'' |
| cushion diameter | 12.5'' |
| Item Height | 16.5''-21'' |
| Diameter of Seat Cushion | 12.6" |
| Bundle Listing | Yes |
| Maximum load-bearing range | 50KG-100KG |
| Type | Chair |
| Color | Black |
| Item Length | 44-57cm |
| Item Width | 35 |
| Style | Modern |
| Room | Garage, Home Office/Study, Living Room |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Upholstery Fabric | Leather |
| Set Includes | Backrest |
| Maximum Height | 21 in |
| Item Weight | 4KG |
| Product Line | Hydraulic Chair |
| Shape | Round |
| Number of Items in Set | One chair |
| Department | Universial |
| Seat Height | 70-82cm |
Check the listing for details. Work Shop Stool Bench Hydraulic Chair Bar Garage Adjustable With Back Footrest.. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 53.24 USD. Backrest Design: The chair has a backrest to support your back when sitting, which can relieve muscle soreness and relax your body. This chair can bear a maximum weight of 100kg with a high load-bearing capacity.