| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
|---|---|
| Size | 310 * 90mm * 80mm |
| X-Route | 200mm |
| Y-Route | 50mm |
| Distance of grooves | 34mm |
| T-slot size | standard size slot is 15X8X6mm |
| Scale travel | 1.25mm (circle), 0.05mm (one cell) |
| Brand | Unbranded |
| Material | Aluminium Alloy |
Check the listing for details. Work Table X Y Axis Bench Drill Press Vise Cross Slide Fixture Milling Machine. Condition: New. Listed at 41.42 USD. This milling machine table is made of high-quality aluminum alloy, which is strong and durable. 1 Milling Machine Table. Firm Clamping: the Milling Machine Table Is Designed with a T-notch, Which Can Increase the Friction of the Table and Improve the Clamping Force.