| Type | WORKBENCHES & TOOL STANDS |
|---|---|
| UPC | 0707392919117 |
| Brand | Simpson Strong-Tie |
| Item Height | 6.5 in |
| Color | Silver |
| MPN | WBSK |
| Material | Steel |
| Item Width | 7.5 in |
| Item Weight | 7.5 lbs |
| Part Type | Not Specified |
Check the listing for details. Workbench / Shelving Kit - WBSK. Color: Silver, Condition: New. Listed at 47.81 USD. Has no angle cuts or bolts. Kit makes it easy to create strong utility furniture that will last for years. Can be customized to fit your space and contains enough connectors to construct 1 workbench.