| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Nickel-Cadmium (NiCd) |
| Speed | 300 RPM |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery/Cordless |
| Color | Yellow |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | Dewalt DW056 |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. Working Dewalt DW056 18V Cordless 1/4" Impact Driver Tool only. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. Good pre-owned condition, I tested the driver and it did run. Has wear from normal use. See photos for best depiction of overall condition.